image
 

Jaunumi

tavs ieguldījums veselām un skaistām kājām

02.06.2010

ZEMGALES VESELĪBAS CENTRS PIEDĀVĀ

50% atlaide:
asinsvadu ķirurga konsultācija un kāju vēnu
izmeklējums ar doplerogrāfu

no 07.06.2010. – 16.07.2010. pakalpojuma cena tikai Ls 25

Katram no mums ir svarīgi izjust kustību brīvību - sajūtu, kuru dod spēja brīvi darboties, veikt ikdienas aktivitātes, atpūsties, sportot. Viena no galvenajām kustības brīvības sastāvdaļām ir Jūsu kāju veselība, kurā ietilpst gan pārvietošanās funkcija, gan estētiskais izskats.

Cilvēka kustību aparāts sastāv no atšķirīgiem audiem( saistaudi, muskuļaudi, kaulaudi, taukaudi, asinsvadi, nervi), kuri, darbojoties kopā, nodrošina noteiktu uzdevumu izpildi. Šie audi ir cieši saistīti un ietekmē viens otru. Bojājums vienos audos rada funkciju traucējumus citos un, pastāvot ilgstoši, spēj radīt neatgriezeniskus bojājumus visā sistēmā, tāpēc ir svarīgi iespējami ātri un precīzi noteikt bojāto zonu, kuru ārstējot, tiek agrīni apturēta slimība un no neatgriezeniskām izmaiņām pasargāti arī apkārtējie audi .
Sūdzības par kāju stāvokli katram pacientam var būt ļoti atšķirīgas. Biežākās: smaguma sajūta un nogurums kājās, pietūkums, krampji, sāpes gan kustoties, gan miera stāvoklī. Tāpat var novērot arī paplašinātas dažāda izmēra vēnas, ādas krāsas izmaiņas vai čūlas.
Gadījumos, kad ir sajūta, ka kājas traucē pilnvērtīgi dzīvot, ir svarīgi ierasties pie speciālista - flebologa, lai veiktu diagnostiskos izmeklējumus un konstatētu iespējamo traucējumu cēloni. Viena no informatīvākajām, nekaitīgākajām un nesāpīgākajām kāju asinsvadu izmeklēšanas metodēm ir ultrasonogrāfija asinsvadiem - doplerogrāfija. Šī metode parāda:

  • artēriju un vēnu lokalizāciju;
  • asinsplūsmas virzienu un ātrumu artērijās un vēnās;
  • vēnu un artēriju caurlaidību-agrīni diagnosticējot trombozi, aterosklerotisku artēriju slēgumu;
  • veidojumus apkārtējos mīkstajos audos(piemēram, cistas, lipomas, fibromas);
  • audu bojājumus, asinsizplūdumus.

Pamatojoties uz ultrasonogrāfijā iegūtajiem datiem, ārsts izskaidro pacientam iegūto informāciju par pacienta kāju stāvokli un noteic tālāko ārstēšanas plānu. Vajadzības gadījumā speciālists nozīmē papildizmeklējumus. Gadījumā, kad tiek noteikta kāju vēnu slimība ,atkarībā no konstatētā vēnu bojājuma, tiek sastādīts ārstēšanas plāns, kurš var ietvert:

Lai sasniegtu vislabāko rezultātu un uzlabotu pacienta dzīves kvalitāti, parasti šīs ārstēšanas metodes ir jākombinē.

Pierakstīties pakalpojumam varat pa tālruni 630 84004 vai on-line.