image
 

Jaunumi

JAUNUMS! Autorefraktometrs - redzes diagnostikas iekārta bērniem!

11.02.2016

   SIA "Zemgales veselības centrā" iegādāta jauna redzes diagnostikas iekārta acu ārsta (oftalmologa) kabinetam - autorefraktometrs - vieglai, ērtai un ātrai redzes pārbaudei zīdaiņiem un maziem bērniem!  Zīdaiņiem, kas nesēž, maziem bērniem, kas vēl nespēj pietiekami ilgi nekustīgi nosēdēt vai arī skatīšanās acu pārbaudes aparātā šķiet biedējoša – tagad ir iespēja veikt acu pārbaudi ar rokas autorefraktometru -  mērījumu veicot, nomērķējot uz mazā pacienta acīm no attāluma.  Vizīte pie ārsta notiek bez bailēm un stresa

Izmantojot doto ierīci iespējams:
1) veikt refrakcijas, zīlītes diametra, starpzīlīšu attāluma noteikšanu u.tml. pārbaudes;
2) novērtēt izrakstītās briļļu receptes rezultāta precizitāti;
3) veikt hiperopijas, miopijas (tuvredzības), astigmātisma un anisometropijas pārbaudes.
Ar autorefraktometru iespējams:
- veikt pārbaudes no 1 m attāluma
- pārbaudīt abas acis vienlaikus
- pārbaudes laiks aizņem 0.5 sek.

Redzes pārbaudes princips balstās uz foto retinoskopijas metodi. Caur pacienta acs zīlīti līdz radzenei tiek novadīts infrasarkanās gaismas stars. Atkarībā no refrakcijas kļūdas, atstarotā gaisma līdz ar acs zīlīti veido spilgtu objektu. Sfēriskā refrakcija tiek noteikta, pamatojoties uz iegūto objektu, kuram ir  pusloka forma. Lai noteiktu cilindru un asi, šo pašu pārbaudes procesu ir jāatkārto trīs meridiānās.
Redzes pārbaudes procedūra, izmantojot infrasarkano gaismu, ir pilnīgi droša un nekaitē veselībai. Arī dienas gaismā ir infrasarkanais starojums, ko ikdienā pat nepamanām.


Ar autorefraktometru
zīdaiņiem un maziem bērniem redzes pārbaude ir viegla, ērta un ātra!

Pieraksta tālrunis: 63084004 vai ONLINE !

Sīkāka informācija par ārstiem un pakalpojumiem mūsu mājas lapā: www.zvc.lv