image
 

Jaunumi

Zemgales Veselības centrs piedalījās veselības mēneša aktivitātēs Jelgavā

03.11.2015

Oktobris Jelgavā tika izsludināts kā Veselības mēnesis. SIA „Zemgales veselības centrs” piedalījās Veselības mēneša programmā ar diviem bezmaksas piedāvājumiem jelgavniekiem.

           MIERĪGS UN LAIMĪGS JELGAVNIEKS. Piedāvājām divas lekcijas Garīgās veselības dienas, kas tika  atzīmēta 10.oktobrī ietvaros: Emocionālā līmeņa saglabāšana . Lekcijas vadīja psiholoģe, Marte Meo praktiķe un terapeite apmācībā - Baiba Blomniece – Jurāne. Pieraksts tika piedāvāts  15 cilvēkiem vienā lekcijā:  1. Emocionālā līmeņa saglabāšana: vecākiem - 09.oktobrī plkst. 16.30 un 2. Emocionālā līmeņa saglabāšana:  darbiniekiem -12.oktobrī. Atsaucība no jelgavniekiem bija liela, pieraksts tika aizpildīts dažās dienās un lekcijas apmeklēja 30 cilvēki. Lekcijas norisinājās mierīgā un harmoniskā gaisotnē, jau pašā sākumā dalībniekos tika radīta pozitīva noskaņa. Katras lecijas noslēgumā tika aptaujāti lekcijas dalībnieki,  atsauksmes bija ļoti pozitīvas. Vairākās atbildēs  tika uzsvērts galvenais ieguvums -  šāda lekcija likusi aizdomāties par savām jūtām un iespējamiem risinājumiem savas labsajūtas uzlabošanai, kas ir ļoti būtiski gan esot vecākam un audzinot bērnus, gan arī esot darbiniekam un efektīvi organizējot savu darbu. Tik, cik katrs jutīsies mierīgs un laimīgs; par  tik celsies gan  mūsu  ģimenes, pilsētas un valsts kopējā labsajūta. Katra indivīda labsajūta ir svarīga!

DROŠS UN BRĪVS JELGAVNIEKS . Veselības eksprespārbaudes holesterīna un cukura līmeņa noteikšana četrās oktobra otrdienās piedāvājot 80 pārbaudes. Šo bezmaksas piedāvājumu izmantoja 58 jelgavieki. Ne visi, kas pierakstījās uz šo eksprespārbaudi, atrada iespēju atnākt.Tā kā ir saslimšanas, kuras mūsu organismā rodas pakāpeniski un lēnām, tāpēc ir svarīgi laikus novērt savu veselības stāvokli: 1) noteikt holesterīna līmeni. Ekspresdiagnostikā kopējo holesterīna līmeni noskaidro dažās minūtēs – iedur pirkstā, iegūst  asins pilienu un uzpilina uz teststrēmeles un nolasa rezultātu. Paaugstināts holesterīns var radīt sirds un asinsvadu saslimšanas; holesterīns var nogulsnēties artēriju sieniņās, izraisot aterosklerozi daudzu gadu garumā bez jūtamiem simptomiem. Ir svarīgi sekot holesterīna līmenim ik pa laikam.

2) noteikt cukura līmeni asinīs. Cukura diabēts kļuvis par 21.gs.hroniskas slimības epidēmiju. Savlaicīga nediagnosticēšana ir pamatproblēma, jo, neskatoties uz izteiktu sūdzību neesamību, paaugstinātā cukura koncentrācija asinīs pakāpeniski un it kā nemanot izsauc sīko un lielo asinsvadu bojājumus daudzos orgānos, kas ir pamatā cukura diabēta hroniskajām komplikācijām. Arī tad, ja cilvēkam nav sūdzību par kādiem veselības traucējumiem, cukura līmeņa pārbaudes asinīs palīdz slimību diagnosticēt samērā agrīni, kamēr vēl nav grūti ārstējama vai arī sākt apzināties riskus un veikt izmaiņas savā ēdienkartē un savā dzīvesveidā.

             Nevienam netika konstatēti kritiski paaugstināti rādītāji. Daudzi no aptaujātajiem atbildēja, ka ir ļoti priecīgi, jo rādītāji atbilda normai. Katra indivīda veselība ir stipras tautas, pilsētas un valsts pamatā!

                                   Zemgales veselības centra prioritāte ir individuālas rūpes par katra pacienta veselību, ārstējot ne tikai slimības sekas, bet sniedzot iespēju jau laicīgi diagnosticēt cēloņus.

Mūsu darba vērtība ir Jūsu veselība!                    www.zvc.lv