image
 

Jaunumi

Atlaide konsultācijai pie gastroenterologa

27.05.2011

Tā kā 29.maijā visā Pasaulē tiek atzīmēta gremošanas (digestīvās) veselības diena, arī Zemgales veselības centrs vēlas pievērst iedzīvotāju uzmanību ar gremošanu saistītiem jautājumiem!

Vērojot reklāmas televīzijas ekrānos, tā vien šķiet, ka viena no mūsdienu straujā laikmeta neatņemamām sastāvdaļām ir kuņģu – zarnu trakta saslimšanas. Viens sūdzas par dedzināšanu aiz krūšu kaula, cits – par nelabu dūšu, vēl kādam problēmas sagādā vēdera uzpūšanās. Un zināmā mērā tā ir taisnība. Stress, neregulāra ēšana, ilgstoša sēdēšana pie datora, mazkustīgums, biežās kafijas pauzes organismam rada lieku slodzi, kā rezultātā kuņģa – zarnu trakta apvidū parādās dažādi nepatīkami simptomi. Daudzi cilvēki ik dienas sadzīvo ar šīm sajūtām, pieciešot dedzināšanu kuģī vai mokoties ar aizcietējumiem, un nemaz neapzinās, ka tā ir nopietna saslimšana, kuru ir iespējams izārstēt. Jo ātrāk tiks uzsākta ārstēšana, jo vieglāka tā būs. Daudzi ar šo problēmu mēģina tikt galā saviem spēkiem, dzerot zāļu tējiņas un reklamētos medikamentus, tomēr gastroenterologi iesaka vismaz vienreiz kārtīgi savu organismu pārbaudīt, lai pārliecinātos, ka nepatīkamo sajūtu iemesls nav kāda nopietna saslimšana. Turklāt mediķi labāk zinās pateikt, kurus medikamentus dzert, bet kurus ne.

ATLAIDE GASTROENTEROLOGA KONSULTĀCIJAI Ls 15.00   Ls 10.00,-

Zemgales veselības centrā pacientus pieņem vienīgais gastroenterologs Zemgalē- ārsts dr.J.Seļezņovs, kurš veic gan pacientu konsultācijas, gan tehnoloģiski mūsdienīgāko endoskopisko diagnostiku. Tā kā cilvēku vajadzība pēc šī ārsta ir milzīga, ir izveidojušās rindas uz valsts apmaksātajiem pakalpojumiem. Tieši tāpēc Zemgales veselības centrā tiek samazināta cena maksas konsultācijai un visu Jūniju konsultācija pie ārsta gastroenterologa maksās tikai Ls10.00,- !

Neielaid slimības un piesakies vizītē pie ārsta gastroenterologa ar atlaidi, zvanot uz Zemgales veselības centra reģistratūru pa tālruni: 63084004 vai reģistrējoties on-line !


IZMEKLĒŠANAS METODES GASTROENTEROLOĢIJĀ.

Daudzi ar dedzinošo sajūtu kuņģī, aizcietējumiem, vēdera pūšanos un citām vēdera problēmām cenšas tikt galā pašu spēkiem un baidās iet uz pārbaudēm, jo ir dzirdēti neskaitāmi briesmu stāsti par „kobras rīšanu” u tml.. Gastroenterologs dr. J.Seļezņovs uzsver, ka šobrīd kuņģa un zarnu trakta izmeklējumus nevar salīdzināt ar tiem, ar ko pacienti saskārās pirms desmit un pat pieciem gadiem. Šobrīd Zemgales veselības centrā ir pieejamas jaunākās, modernākās endoskopijas izmeklēšanas metodes, piemēram, tautā tā saucamās "kobras" zondītes tagad ir daudz tievākas un tās vieglāk norīt. Turklāt pirms procedūras pacientiem ievada vēnā medikamentus, kas atvieglo procedūru un vienlaikus darbojas atsāpinoši. Ja pirms procedūras cilvēks ir ļoti satraucies, medicīnas personāls parūpējas par to, lai pacients saņemtu nomierinošus medikamentus - tie atslābina muskulatūru, mazina sāpju sajūtu, kā arī trauksmi.
Detalizētāku info par Endoskopijas kabinetu Zemgales veselības centrā lasīt šeit.

DEDZINOŠA SAJŪTA KUNĢĪ.

Biežākās sūdzības, ar ko cilvēki nāk pie gastroenterologa, ir dedzināšana pakrūtē un aiz krūšu kaula. Šo simptomu nedrīkst ignorēt - ir jānoskaidro tā cēlonis, it īpaši cilvēkiem pēc 45 gadu vecuma, kad pieaug nopietnu organisku saslimšanu risks, piemēram, kuņģa - zarnu trakta audzēji.
Galvenais vaininieks, kas izraisa dedzināšanu kuņģī, ir sālskābe, kas ietilpst kuņģa sulas sastāvā. Ja cilvēks nepareizi un neregulāri ēd, tiek traucēta normāla gļotvielu izdalīšanās kuņģī un gļotādas veidošanās.
Rezultātā kuņģa sieniņām nav aizsargslāņa, kas varētu pasargāt no agresīvas sālskābes iedarbības. Savukārt sālskābe, kādā koncentrācijā tā nebūtu, ir un paliek skābe, kas ļoti negatīvi ietekmē kuņģa sieniņas – tā sāk bojāt kuņģa sieniņas un attīstīt erozijas vai čūliņas. Ja šeit tiek pievienoti vēl produkti, kas veicina kuņģa skābuma paaugstināšanos – skābas sulas, gāzētie dzērieni, kafijas dzeršana tukšā dūšā, asi un marinēti produkti, trekni, cepti un kūpināti produkti un alkohols – tad dedzinošas sāpes vēl vairāk pastiprinās un ātrāk attīstās kuņģa vai divpadsmitpirkstu zarnas čūla. Šajos gadījumos cilvēks bieži vien ķeras pie skābes neitralizējošiem medikamentiem vai kuņģa skābuma mazinošiem preparātiem. Bet problēmas būtība paliek neatrisināta, ar šiem līdzekļiem tiek mazināti tikai simptomi, tāpēc ir svarīgi vērsties pēc palīdzības pie ārsta, kurš ieteiks pareizāko ārstēšanas metodi.


AIZCIETĒJUMI.

Aizcietējums ir stāvoklis, kuru raksturo retas zarnu iztukšošanās, kuras ir sāpīgas vai apgrūtinošas, kā arī cieta izkārnījumu konsistence. Reta zarnu iztukšošanās vēl viena pati par sevi nav pietiekams pierādījums aizcietējumam, jo zarnu iztukšošanās indivīdu vidū variē no trīs reizēm dienā līdz trīs reizēm nedēļā. Tādēļ cieti izkārnījumi, kuru izvadīšana ir apgrūtināta vai arī reta vēdera izeja, kuru pavada vēdersāpes, muguras sāpes un vēdera uzpūšanās ir svarīgākās pazīmes, kas raksturo aizcietējumu.

Ir vairāki faktori, kas veicina aizcietējuma rašanos:
• Ar šķiedrvielām nabadzīgs uzturs. Šķiedrvielas ir dārzeņu izcelsmes produkts, kurš ir izturīgs gremošanas procesā. Tās sekmē izkārnījumu, ar mīkstu konsistenci, veidošanos, palielinot izkārnījumu apjomu un saglabājot izkārnījumos ūdeni;
• Dažu medikamentu, tādu kā narkotisko pretsāpju līdzekļu, antidepresantu, dzelzs preparātu, kalcija antagonistu, antacīdo līdzekļu, lietošana var veicināt aizcietējuma veidošanos;
• Resnās zarnas nosprostojums, kura cēlonis ir zarnu audzējs;
• Neefektīvas resnās zarnas muskuļu kontrakcijas vai spazmas, kuru iemesls ir kairināto zarnu sindroms vai citas resnās zarnas muskuļu saslimšanas;
• Hormonāli (endokrīni) traucējumi, piemēram, vairogdziedzera pazemināta aktivitāte, cukura diabēts ar nervu bojājumiem;
• Parkinsona slimība, izkaisītā skleroze un citas neiroloģiskas saslimšanas.

Neielaid slimības un piesakies vizītē pie ārsta gastroenterologa ar atlaidi, zvanot uz Zemgales veselības centra reģistratūru pa tālruni: 63084004 vai reģistrējoties on-line !

Atlaide spēkā no 01.06.2011. līdz 30.06.2011.