image
 

Jaunumi

Bezmaksas veselības aprūpe mājās

23.08.2010

Lai iedzīvotājiem nodrošinātu pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi, Zemgales veselības centrs piedāvā iedzīvotājiem izmantot bezmaksas pakalpojumu „veselības aprūpe mājās. Šis pakalpojums pacientiem ievērojami atvieglo atveseļošanās procesu, jo pēc operācijām, slimībām, traumām vai manipulācijām, pēc kurām vairs nav nepieciešams uzkavēties stacionārā, iespējams agrāk doties mājās un, tajā pašā laikā, turpināt saņemt kvalitatīvu, valsts finansētu veselības aprūpi. Citiem vārdiem sakot, ja pacientam nevajag pastāvīgu ārsta vai medicīnas māsas uzraudzību, tā ir iespēja ārstēties mājas apstākļos.

Medicīniskā veselības aprūpe mājās ir pieejama pacientiem ar dažādām diagnozēm: ļaundabīgi vai neskaidras dabas audzēji, izgulējumi, cerebrālā trieka un citi paralītiskie sindromi, kustību traucējumi pēc operācijām, cukura diabēts un citi. Kas nav mazsvarīgi, šis pakalpojums iedzīvotājiem ir pieejams pilnīgi BEZ MAKSAS. Viss, kas nepieciešams, ir ģimenes ārsta vai stacionārās iestādes ārsta (slimnīcas, kurā pacients ārstējies) nosūtījums.

Pēc Zemgales veselības centra statistikas datiem, 2010.gadā veselības aprūpi mājās kopā ir izmantojuši 163 pacienti, vidēji, pie katra pacienta, vizītēs māsas ir braukušas 9 reizes. Kā rāda dati, visretāk mājas aprūpi ir izmantojuši pacienti pēc operācijām, ar onkoloģiskajām saslimšanām, sirds mazspēju un cukura diabētu.

Svarīgākais, kas jāzina par veselības aprūpi mājās:

  • aprūpe ir bez maksas – tā ir pilnībā valsts apmaksāta;
  • aprūpe tiek veikta Jūsu mājās – Jums nav jātērē ne savs laiks, ne veselība, lai dotos pie māsiņas uz veselības aprūpes iestādi;
  • māsiņas vizīte notiek Jums ērtā laikā – vizīšu grafiks iepriekš tiek saskaņots ar pacientu;
  • medicīnas māsas veic tās pašas procedūras, ko slimnīcā - injekcijas, venozās sistēmas un pārsiešanas, brūču un šuvju kopšana u.c.;
  • vizītes laikā māsa veic pacienta veselības stāvokļa novērtēšanu, plāno un izpilda ārsta nozīmētās medicīniskās manipulācijas, kā arī izglīto pacientu un viņa tuviniekus par jautājumiem, kas saistīti ar pacienta veselību.
     

Zemgales veselības centrs aicina iedzīvotājus būt aktīvus un izmantot valsts sniegtās iespējas, piesakoties bezmaksas veselības aprūpei mājās.

Sīkāku informāciju par to, kā pieteikties pakalpojumam var iegūt zvanot pa tālruni 630 84619 vai 2 613 3106.