image
 

Jaunumi

Jaunums - Cigun vingrošana

17.12.2010

Zemgales veselības centrs piedāvā piedalīties Cigun vingrošanas nodarbībās.

Cigun vingrošana ir radusies Ķīnā pirms vairāk nekā 5000 gadiem. No Ķīniešu valodas ci nozīmē enerģija, gun – darbs, tātad tas ir darbs ar iekšējo enerģiju. Cigun vingrojumos tiek izmantotas enerģētiskās tehnikas. Šajos vingrojumos tikpat svarīga kā fiziskā izturība, ir domu spēks un tā koncentrēšana. Tā ir atveseļošanās vingrošana, kas palīdz sakārtot cilvēka domāšanu un iemāca dzīvot harmonijā ar sevi un apkārtējo pasauli.

  • Cigun ir kustību komplekss, kuram nav vecuma, psihiskā vai fiziskā veselības stāvokļa ierobežojumu, jo vingrojumi savā būtībā ir vienkārši un neparedz veikt sarežģītas pozas vai kurām būtu nepieciešama kāda īpaša sagatavotības pakāpe. Cigun vingrojumu kompleksu pamatā ir plūstošas kustības, pareiza elpošana un domu sakārtošana.
  • Cigun filozofija norāda, ka visi slimību cēloņi rodas domāšanā, tāpēc daudzi vingrojumi ir paredzēti tieši garīgai attīrīšanai un stiprināšanai. Vingrojumi, kuri ietilpst atveseļojošajos Cigun veidos, ir ļoti vienkārši. Tos parasti izpilda lēnā tempā, bez straujām kustībām. Atveseļojošo Cigun īpaši iesaka tiem, kam ir novājināta imunitāte vai jebkāda veida saslimšana.
  • Regulāri nodarbojoties ar Cigun cilvēks kļūst mierīgāks, pazūd stress, saspringums ķermenī, līdz ar to, lēnām sāk uzlaboties arī vispārējais veselības stāvoklis. Cigun vingrošana ir ļoti vērtīga rehabilitācijas un atveseļošanās periodā.


Cigun nodarbības notiek trešdienās no plkst. 17:00 – 18:30.
Nodarbībām varat pierakstīties zvanot pa tālruni 630 84627.
Nodarbības vada sertificēta Cigun un Taidzi cjuaņ instruktore dr. Solveiga Rudmieze.