image
 

Jaunumi

BEZMAKSAS KONSULTĀCIJA PSORIĀZES PACIENTIEM

15.10.2010

Pasaules Psoriāzes dienas ietvaros Latvijas dermatologi ir raduši iespēju laika posmā no 25.10.2010. līdz 28.10.2010. samazināt vizītes/ konsultācijas cenu pie dermatologa visiem psoriāzes pacientiem. Šajā laika posmā vizītes cena ir 5 Ls. Papildus 29.oktobrī ir iespēja pieteikties uz bezmaksas konsultāciju visiem psoriāzes pacientiem pie dermatologa.

Pasaules Psoriāzes dienas akcijā piedalās arī Zemgales veselības centrs. 25.10. un 28.10. vizīte pie dermatologa psoriāzes pacientiem maksās Ls 5, bet 29.10. vizīte būs bezmaksas.
Lai pieteiktos vizītei, zvaniet pa tālruni 630 84004.


Psoriāze ir hroniska iekaisīga ādas slimība, no kuras cieš aptuveni 1-3% pasaules iedzīvotāju. Tā var sākties jebkurā vecumā, bet vairumam pacientu Psoriāze parādās divdesmit līdz trīsdesmit gadu vecumā. Slimība visbiežāk sākas vēlajā pusaudžu periodā vai divdesmit gadu vecumā, bet otrs biežākās saslimšanas periods ir piecdesmit līdz sešdesmit gadi.
Psoriāze parādās sarkanu plankumu veidā ar sudrabotām zvīņām, kas lobās no ādas. Psoriāzes izsitumi bieži atrodami uz elkoņiem, galvas matainajā daļā un uz ceļiem, bet tie var būt arī citās ķermeņa daļās, piemēram, uz sejas, pēdām vai gļotādas. Psoriāzes smaguma pakāpe var būt ļoti dažāda. Psoriāze nav lipīga, un to neizraisa alerģija. Noslieci saslimt ar šo slimību var pārmantot ģenētiski, bet pamatā pastāv vairāki slimības cēloņi - imunoloģiski, vides un psiholoģiski.
Šobrīd nav pieejamas zāles, lai izārstētu psoriāzi uz visiem laikiem, bet bojājumu izzušanu var panākt ar dažādiem medikamentiem. Pareizi ārstēti, daudzi cilvēki, kuriem ir psoriāze, var labi sadzīvot ar šo slimību. Ar psoriāzi katrs tiek galā savādāk, bet terapijas izvēle lielā mērā balstās uz jūsu un ārsta dialogu.

Vairāk informācijas par psoriāzi meklējiet mājas lapā www.psorinfo.lv