image
 

Jaunumi

PLAŠĀKAS DATORTOMOGRĀFIJAS IZMEKLĒJUMU IESPĒJAS!

01.07.2013

PLAŠĀKAS DATORTOMOGRĀFIJAS IZMEKLĒJUMU IESPĒJAS!
AR JAUNO BRIGHT SPEED 16

Medicīnas tehnoloģijas nemitīgi attīstās, tāpēc arī mēs regulāri uzlabojam diagnostikas iespējas, lai varētu saviem pacientiem piedāvāt plašas un vispusīgas izmeklējumu metodes. Jau vairākus gadus veicam datortomogrāfijas (DT) izmeklējumus un ar gandarījumu informējam, ka  Zemgales veselības centrā var veikt DT angiogrāfiju un DT perfūzijas programmu. Šīs un daudzas citas diagnostikas iespējas, kuras var veikt ar šo iekārtu, ir ļoti nozīmīgas dažādu saslimšanu diagnosticēšanā un ārstēšanā.


Datortomogrāfijas angiografijas iespējas:

1. Intrakraniālas, kakla artērijas izvērtēšana;
2. Plaušu artērijas trombembolijas izslēgšana;
3. Torakalas, abdominalas aortas, iliakalas artērijas izvērtēšana;
4. Perifēras artērijas izvērtēšana.

Datortomogrāfijas perfūzijas programma:
Izmanto galvas smadzeņu un citu parenhīmatozo orgānu (nieres, aknas) akūtas išēmiskas pārmaiņas dzīvotspējīgo audu apjoma izvērtēšanai.
 

Laikus atklāj pārmaiņas!
Laikus un pareizi nozīmēta Datortomogrāfijas izmeklēšana ļauj atklāt patoloģiskus stāvokļus agrīnā stadijā, kad izmaiņas orgānos vēl ir minimālas. Ja cilvēkam ir kādas sūdzības, tad ir būtiski laikus apmeklēt ārstu, lai pārliecinātos, vai tā nav kādas slimības sākumstadija. Visiem labi zināms, ka laikus atklāta slimība ir daudz labāk ārstējama nekā ielaista, tāpēc nedrīkst ignorēt dažādus veselības traucējumus, atkal un atkal atliekot vizīti pie ārsta. Visbiežāk slimībai ir kaut kādi priekšvēstneši, piemēram, neizskaidrojams sagurums, pašsajūtas pasliktināšanās, ēstgribas trūkums vai galvassāpes. Ja tā, ejiet pie ģimenes ārsta, kurš tālāk lems par nepieciešamo izmeklēšanu.