image
 

Jaunumi

Rūpējoties par pacientu ērtībām

31.01.2019

    

     Mēs pastāvīgi uzlabojam un papildinām ne tikai medicīnisko pakalpojumu klāstu, bet arī domājam par pacientu ērtībām. Tiek nopietni domāts par pacientiem ar funkcionālajiem traucējumiem, tāpēc tiek nodrošināta iespēja patstāvīgi iekļūt ārstniecības iestādē, kā arī izveidota ērta vide pakalpojumu saņemšanai.

            Zemgales veselības centrā ir izbūvēta īpaša iebrauktuve, kas paredzēta gan invalīdu, gan bērnu ratiņiem. Iebrauktuve ir lēzena, plaša, ar neslīdošu flīžu segumu un iekārtotā tā, lai nesagādātu grūtības pa to uzbraukt.

            Iestādē ir uzstādītas automātiskās durvis pie galvenās ieejas un pie ieejas rehabilitācijas nodaļā.

            Reģistratūrā darbojas rindu sistēma, kas nozīmē, ka paņemot numuriņu, pacientam nav jāstāv dzīvajā rindā, bet savu kārtu, lai dotos pie reģistratūras darbinieka lodziņa, var sagaidīt sev ērtā vietā. Rindu sistēmā pacienti ar funkcionālajiem traucējumiem un bērni tiek apkalpoti primāri.

            Reģistratūrā ir izveidoti arī speciāli- zemāki lodziņi, kas paredzēts cilvēkiem ratiņkrēslos.

             Esam nodrošinājuši arī specializētu tualetes telpu katrā stāvā personām ar funkcionālajiem traucējumiem.

            Personām ar funkcionālajiem traucējumiem pārvietošanās pa veselības centra trijiem stāviem notiek, izmantojot liftu.

            Zemgales veselības centra telpās ir izvietotas īpašas norādes un ceļveži, kas pacientiem palīdz atrast nepieciešamos kabinetus, liftu, tualetes u.c.

             Informācija par ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu pieņemšanas laiku un vietu, kuri sniedz pacientiem ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus, ir izvietota Zemgales veselības centra mājas lapā, reģistratūrā drukātajos ceļvežos un informatīvajā stendā, kā arī vides reklāmā.

Sīkāka informācija par pakalpojumu saņemšanu personām ar funkcionālajiem traucējumiem pa tālruni: 63084004

 Par pacientam draudzīgu vidi ir saņemti atzinības raksti:

  • Veselības ministrijas un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas "Sustento" organizētās aptaujas ietvaros, 2009.gadā Zemgales veselības centrs ir atzīts par medicīnas iestādi ar pacientiem draudzīgāko vidi. Atzinības rakstu un durvju plāksni, kas apliecina pacientam draudzīgas ārstniecības iestādes nosaukuma piešķiršanu, pasniedza "Sustento" un Veselības ministrijas pārstāvji.
  • 2016.gada nogalē tika saņemta Sabiedrības integrācijas balva : Labā prakse – par vides pieejamību Jelgavā 2016

 

2019.gadā izveidoti pasažieru lifti pacientu un jauno ģimeņu ērtībai: