image
 

Urologs

Ambulatorais pakalpojums - Uroloģija.
Urologs sniedz konsultācijas, veic diagnostiku, ārstēšanu un rekomendē profilaksi uroloģiska rakstura saslimšanām sievietem un viriešiem.
 
Uroloģiskās saslimšanas ir bieži sastopamas un ieņem būtisku vietu starp visiem cilvēka organisma slimību veidiem.
 
Pie uroloģiskajām saslimšanām pieder:
* nierakmeņu slimība ( nierakmeņi nierēs, urīnizvadkanālā, urīnpūslī );
* labdabīga priekšdziedzera ( prostatas adenoma ) hiperplāzija un ar to saistītas komplikācijas;
* onkoloģiskās saslimšanas  (urīnpūšļa, nieru, priekšdziedzera jeb t.s. prostatas, sēklinieku un dzimumlocekļa ļaundabīgie audzēji );
* nieru cistas;
* fimoze, parafimoze;
* varikocēle, hidrocēle;
* urīna nesaturēšana (gan sievietēm, gan vīriešiem);
* erekcijas traucējumi;
* vīriešu neauglība;
* iegurņa sāpju sindroms;
* urīnceļu infekcijas, tai skaitā seksuāli transmisīvās saslimšanas.
Zemgales Veselības centra urologi centīsies atrisināt Jūsu problēmu ātri un efektīvi.

Urologa konsultācija nepieciešama regulāri, negaidot simptomu parādīšanos, kas var novest līdz ielaistai slimības stadijai. Vīriešiem vecumā virs 40 gadiem nepieciešams apmeklēt urologu ne retāk kā vienu reizi gadā. Ja jums nav nekādu slimības simptomu, tas diemžēl nenozīmē, ka jūs esat pilnīgi vesels. Ir zināms daudzums uroloģisku slimību, kas norisinās un progresē bez jebkādiem simptomiem un kuras noved pie slimības ielaistas stadijas, kad sekas kļūst neatgriezeniskas.
 
Zemgales veselības centrā strādā augsta profesionālā līmeņa ārsti - urologi un pielieto mūsdienīgas diagnostikas un medikamentozās ārstēšanas metodes.
Nepieciešamības gadījumā urologs sadarbojas ar fizikālajiem terapeitiem, onkologiem, dermatovenerologiem, ginekologiem, neirologiem, ģimenes ārstiem, aprūpes māsām, stomas kabineta speciālistiem, sāpju speciālistiem, attēlu diagnostikas speciālistiem – rentgenologiem, nefrologiem, psihoterapeitiem-seksopatalogiem, infektologiem, histologiem, laboratorijas ārstiem u.c..

Ārstēšanas metodes uroloģijā.
Ar katru gadu uroloģijā tiek veiktas ar vien vairāk, tā sauktās mazinvazīvās, jeb saudzējošās operācijas. Šīs metodes ļauj izrakstīt slimnieku mājās pat operācijas dienā vai būtiski saīsināt ārstēšanas un rehabilitācijas periodu. Līdz ar to pacients ātrāk spēj atgriezties darbā.
 
Pie mazinvazīvajām metodēm pieder:
1. Endoskopiskas manipulācijas ar fleksiblo ureteroskopu pie nierakmeņu slimībām. Metodes priekšrocība ir tāda, ka bez papildus griezieniem caur tievu zondi urīnceļos ievada ļoti tievu lāzeršķiedru un optisku videoiekārtu. Ar to ir iespējams piekļūt nierakmeņiem jebkurā to atrašanās vietā urīnizvadsistēmā. Pēc tam šo akmeni vai nu satver un izvelk ārā, vai, ja tas ir lielāks, pievadot lāzerenerģiju, akmeni saskalda pulverī un smiltis izskalo, bet lielākās šķembas satver un izņem ārā, lai, ejot dabīgo ceļu, tās kaut kur neaizķertos un atkal neradītu problēmas.
2. Ekstrakorporālā litotripsija jeb nierakmeņu skaldīšana ar elektrohidraulisko metodi.
Procedūras ilgums ir apmēram 1 stunda. Procedūras laikā rentgena un ultraskaņas kontrolē vispirms tiek precīzi noteikta nierakmeņu atrašanās vieta.  Uz nierakmeņiem tiek raidīti fokusēti augstas intensitātes triecienviļņi. Šo viļņu svarīgākā  īpašība ir tā, ka tie, neizraisot bojājumus, iet cauri mīkstajiem audiem,  taču sasniedzot cietu vidi – nierakmeni, rada tajā sīkas plaisas, sairdinot akmeni smalkās daļiņās. Saskaldītie nierakmeņi vairumam cilvēku trīs mēnešu laikā izdalās ar urīnu.
3. Mazinvazīvas – transuretrālas operācijas prostatai pie labdabīga priekšdziedzera ( prostatas adenoma ) hiperplāzijas, urīnizvadkanāla sašaurinājumiem.
4. Bioatgriezeniskās saites metode (bio-feedback) un elektrostimulācija ir speciāls apmācības kurss un treniņš urīnpūslim un starpenes muskulatūrai. To visbiežāk pielieto pacientiem ar urīna/fēču nesaturēšanu, kam pamatā ir starpenes muskulatūras novājināta funkcija. Tas ir terapijas veids, kura laikā pacients saņem skaņas vai vizuālu informāciju par kāda orgāna darbību un iemācās kontrolēt un uzlabot tā funkciju. Ja muskuļu kontrakciju spēks ir ļoti vājš, iespējams lietot arī elektrostimulāciju, kas uzlabo kontrakciju efektivitāti.

Konsultācija ir maksas, cena 28 EUR


  Pakalpojumu cenrādis

Šo pakalpojumu piedāvā:

Ainārs Treilons

Ainārs Treilons

Jurijs Tomaševičs

Jurijs Tomaševičs