image
 

Pediatrs- bērnu ārsts

   Pediatrs ir bērnu ārsts, kas seko līdzi  sava pacienta fiziskajai, garīgajai un emocionālajai labsajūtai katrā bērna attīstības stadijā – gan brīžos, kad bērns jūtas vesels un spirgts, gan brīžos, kuros nomoka saslimšana.

   Pediatrs rūpējas par bērnu veselīgu augšanu un attīstību, pasargāšanu no  slimībām un traumām, kā arī slimību agrīnu atpazīšanu, ārstēšanu un bērnu atveseļošanu dažādos bērnu vecuma posmos – jaundzimušā, zīdaiņa, maza bērna, pirmsskolas, jaunākajā, vidējā un vecākajā skolas posmā līdz pat 18 gadu vecumam.

Pediatrs ir arī konsultants, kas izskaidro vecākiem par dažādām augšanas izpausmēm un dažādiem simptomiem, par ko vērts uztraukties un kas uzksatāms par normu.

 

   Pediatrs sniedz ieteikumus bērnu veselības un pareizas attīstības veicināšanā. Pediatra  pienākums ir vecākiem palīdzēt ar profilaksi, iesakot kā veicināt zīdaiņa, mazuļa, bērna un tīņa maksimālu fizioloģisko un psiholoģisko attīstību. Ārsts sniedz padomus kā nodrošināt iespējami harmonisku ģimenes sadzīvi, arī rekomendē kā pasargāt bērnus no infekcijas slimībām, izvēloties vakcināciju. 

   Lai ārsts  iegūtu maksimāli daudz informācijas, kas atvieglotu bērna izmeklēšanu, diagnozes noteikšanu un palīdzētu izvēlēties piemērotāko ārstēšanu , uz vizīti jāņem līdz visi ar konkrēto slimību vai veslības stāvokli saistītie izraksti un slēdzieni, kā arī potēšanas pase un arī veikto analīžu rezultāti.  Vēlams apkopojošs izraksts no ģimenes ārsta.

   Vecākiem lietderīgi mājās rakstveidā sagatavot jautājumus, lai vizītes laikā pajautātu visbūtiskāko.

   Pediatra konsultācija ir noderīga šādos gadījumos:

  •  ikvienam bērnam profilaktiskā apskate un konsultācija;
  • ja bērns ir saslimis (paaugstināta ķermeņa temperatūra, vemšana, caureja, izsitumi);
  • ja bērnam ir ilgstošas sūdzības (bieža slimošana, ilgstošs klepus, vēdera sāpes, slikta svara dinamika, aizkavēta augšana, neskaidras izmaiņas analīzes);
  • ja vecākiem ir jautājumi vai bažas par bērna attīstību, uzvedību, ēšanas paradumiem, dienas režīmu, miega traucējumiem.

            Dr. Edvards Egils Zālītis  piedāvā vispārējo zīdaiņa un bērna veselības aprūpi ar veselības pārbaudēm, vakcinācijām, konsultācijām un saslimstību ārstēšanu. 

 Pieraksts pa telefonu 63084004 vai online mājas lapā www.zvc.lv


  Pakalpojumu cenrādis

Šo pakalpojumu piedāvā:

Edvards Egils Zālītis

Edvards Egils  Zālītis