Norādījumi pacientam Holtera monitorēšanas laikā
Holtera EKG monitorēšanas laikā pacients atrodas sev ierastajā ikdienas vidē, tas netraucē ierastajam dzīves ritmam, tā ir droša, nekaitīga un nesāpīga izmeklēšanas metode. Kamēr lietojat Holtera monitoru, varat veikt parastās ikdienas darbības.
Ārsts pateiks, cik ilgi monitors būs jāvalkā; laiks var svārstīties no 24 līdz 48 stundām.
Jums tiks lūgts veikt ierakstus dienasgrāmatā par visām jūsu ikdienas darbībām un visiem simptomiem, kas jums rodas, valkājot monitoru. Šī informācija nepieciešama ārsta, lai analizētu Holtera monitora reģistrētos datus.
Izmantojiet dienasgrāmatu, lai ierakstītu savas ikdienas aktivitātes:
- veiktās aktivitātes – piemēram: sēdēšana, pastaigas, fiziskā slodze, ēšana, seksuālas aktivitātes, medikamentu lietošana utt.
- sajustie simptomi – piemēram: sāpes krūtīs, muguras sāpes, reibonis, slikta dūša, citas sāpes — neatkarīgi no tā, vai jums šķiet, ka tās ir svarīgas.
- pulksteņa laiks - katrai darbībai vai simptomam, ko ierakstāt dienasgrāmatā.
Pirms Holtera monitora uzstādīšanas nomazgājieties dušā.
Vīriešiem lūgts noskūt krūtis, pašlīmējošie elektrodi tiks novietoti uz krūtīm.
Holtera monitorēšanas laikā nedrīkst:
- mazgāties dušā vai vannā, peldēties vai kā citādi pakļaut aparātu saskarei ar ūdeni. Ir atļauta mazgāšanās tikai ar mitru mazgāšanās lupatiņu;
- lietot ādas losjonus vai smaržas, jo atsevišķi ādas kopšanas un smaržu produkti var traucēt Holtera monitora aprīkojuma darbību un un patsagrozīt testa rezultātus.
Holtera monitorēšanas laikā ieteicams brīvs apģērbs, kas ļaus brīvi kustēties un darboties ikdienas gaitās.
Daži faktori vai apstākļi var traucēt vai ietekmēt elektrokardiogrammas nolasīšanas rezultātus.
Ja vingrojat, ieteicams palikt vēsā vietā, lai izvairītos no pārmērīgas svīšanas, jo sviedri var ietekmēt elektrodu plāksteru lipīgumu un noturību.
Dažreiz pārmērīgas kustības var arī novirzīt uz ādas pielikto elektrodu, radot “troksni” elektrokardiogrammas pierakstā un samazinot tā analizēšanas iespējas.
“Troksnis” elektrokardiogrammas pierakstā parādās kā traucēts signāls un neatspoguļo patieso ritmu, tāpēc, kad jūtat arī kādus simptomus, ir ieteicams mēģināt palikt joprojām mierīgam.
Mēģiniet gulēt uz muguras.
Informējam, ka Holtera izmeklēšans laikā rotas lietas būs jānoņem, tāpēc lūdzam Jūs laicīgi noņemt rotas un atstāt tās jau laikus mājaš, lai neradītu lieku uztraukumu par to, ka tās var tikt pazaudētas.
Svarīgi:
- nepakļaujiet monitoru mitruma iedarbībai;
- uzmanieties, lai nesasistu ierīci;
- nenoņemiet aprīkojumu no ķermeņa;
- neuzturieties tuvumā augstsprieguma zonām;
- nedrīkst veikt rentgena (RTG), magnētiskās rezonanses (MR) vai datortomogrāfijas (DT) izmeklēšjumus;
- izvairieties no magnētu, metāla detektoru, elektrisko priekšmetu: elektriskās plīšu, elektrisko segu lietošanas, kā arī nelietojiet elektriskās zobu birstes un skuvekļus, jo šīs ierīces var traucēt elektrokardiogrammas pierakstu,
- ieteicams turēt mobilās ierīces vismaz 15 cm attālumā no monitora, jo gan mobilie tālruņi, gan MP3 atskaņotāji var traucēt signālam starp sensoru un monitoru;
- atturēties no smēķēšanas vai cita veida tabakas lietošanas.