Drošākais veids, kā pasargāt sevi no Covid-19

     Pamatojoties uz Slimību profilakses un kontroles centra izvērtējumu,  Latvijas iedzīvotāju 1.balstvakcinācijas aptveres radītājs pret Covid-19 ir divas reizēs zemāks salīdzinājumā ar ES/ EEZ valstu vidējo rādītāju, savukārt 2.balstvakcinācijas aptveres radītājs ir sešās reizēs zemāks salīdzinājumā ar ES/EEZ valstu vidējo rādītāju. 

     Centra dati liecina, ka vecuma grupā virs 65 gadiem 1.balstvakcīnu saņēmuši 46,3% no visiem iedzīvotājiem un 2.balstvakcīnu saņēmuši 9,2% iedzīvotāju. Tādējādi novērojams, ka Latvijas senioru vidū 2.balstvakcinācijas aptveres radītājs ir gandrīz 4 reizēs zemāks salīdzinājumā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra balstvakcinācijas aptveres vidējo rādītāju (33,1%). 

Aicinām Jūs rūpīgi iepazīties ar pievienoto izglītojošo materiālu, kas sīki apraksta dažādus jautājumus par vakcināciju pret Covid-19,kā arī uzzināt kādas Covid-19 vakcīnas pieejamas Latvijā.

 

Pati lielākā bagātība ir veselība, tāpēc aicinām savlaicīgi domāt  par vakcīnas saņemšanu.

Vakcinācija joprojām ir drošākais veids, kā pasargāt sevi no Covid-19.

 

   Vakcinācija pret Covid-19 joprojām stingri rekomendēta cilvēkiem, kas savus darba pienākumus veic ciešā kontaktā ar cilvēkiem, kam ir augsts risks veselībai saistībā ar Covid-19, kā arī cilvēkiem ar hroniskām slimībām, cilvēkiem pēc 65 gadu vecuma, imūnsupresētiem pacientiem, sociālās aprūpes centra klientiem un aprūpētājiem, medicīnas darbiniekiem.

Lūdzam iepazīties ar izglītojošu materiālu par vakcināciju pret Covid-19.